Zalety produktu:

Ciesz się spokojem podczas wymarzonych wakacji za granicą. Nie wszystko możesz zaplanować i przewidzieć, ale możesz się ubezpieczyć na wiele okoliczności. Dzięki polisie pomożemy Ci, jeśli nagle zachorujesz (także na COVID-19), zaostrzy się Twoja choroba przewlekła lub zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Otrzymasz także wsparcie, gdy ktoś Cię okradnie, zepsuje się Twój samochód, Twoje dziecko stłucze porcelanową figurkę w sklepie z pamiątkami i w wielu innych nieprzewidzianych sytuacjach.

Kogo ubezpieczamy?

Nasze ubezpieczenie przygotowaliśmy dla osób, które wyjeżdżają za granicę. Możesz wybrać polisę tylko dla siebie, dla rodziny lub grupową.

 • Jeśli jesteś pracodawcą, możesz u naszego agenta wykupić także polisę otwartą dla swoich pracowników, którzy służbowo podróżują za granicę. Wówczas rozliczamy osobodni spędzone w podróży.
 • Ubezpieczenie podróżne jest także dla Ciebie, gdy jedziesz za granicę do pracy fizycznej lub amatorsko czy wyczynowo uprawiać sport. Wystarczy, że rozszerzysz zakres.

W zależności od miejsca podróży, do wyboru masz:

Strefę Europa – obejmuje państwa europejskie wraz z krajami w Basenie Morza Śródziemnego i Wysp Kanaryjskich;
Strefę Cały Świat – obejmuje wszystkie kraje świata;
Strefę Cały Świat bez Stanów Zjednoczonych (USA) – obejmuje wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych.

Gdy jesteś za granicą, ubezpieczamy m. in.:

 • życie i zdrowie Twoje, a także osób, z którymi podróżujesz (i dla których wykupisz polisę),
 • Twój bagaż podróżny,
 • Twój samochód – jeśli dojdzie do awarii, zapewnimy Ci pomoc assistance,
 • ruchomości domowe, np. sprzęt RTV, komputer – na wypadek kradzieży z włamaniem oraz rabunku.

Możesz także liczyć na nasze wsparcie assistance w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, np. umówimy wizytę lekarską i załatwimy formalności, jeśli nagle się rozchorujesz, czy zorganizujemy transport osobie bliskiej, żeby mogła Ci towarzyszyć, gdy w wyniku choroby lub wypadku znajdziesz się w szpitalu.

W przypadku ubezpieczenia NNW i moto assistance, nasza ochrona działa od momentu wyjścia z domu do momentu powrotu do domu.

UBEZPIECZENIE MIENIA NA CZAS WYJAZDU

Ubezpieczamy mienie ruchome w miejscu ubezpieczenia, np. ubrania, książki, sprzęt elektroniczny. W razie kradzieży z włamaniem wypłacimy Ci odszkodowanie (do 5000 zł). Jeśli któreś z Twoich ruchomości domowych (z wyjątkiem mebli) mają wartość jednostkową przekraczającą 500 zł, to wypłacimy odszkodowanie, jeśli przedstawisz nam dowody ich zakupu.

UBEZPIECZENIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW (NNW)

Dobrze jest wiedzieć, że gdy podczas podróży zagranicznej zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, można liczyć na wsparcie i pomoc finansową.
Wypłacimy Ci świadczenie, gdy w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznasz uszczerbku na zdrowiu.
Twoi bliscy dostaną od nas wsparcie finansowe, gdy umrzesz w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do którego dojdzie podczas podróży.

Ponadto zwrócimy koszty:

 • wypożyczenia lub zakupu wózka inwalidzkiego – do 3000 zł,
 • przeszkolenia zawodowego osoby, która została inwalidą w wyniku nieszczęśliwego wypadku – do wysokości 25% sumy ubezpieczenia, maksymalnie 6000 zł.

KONTYNUACJA LECZENIA W POLSCE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW

Zorganizujemy w Polsce kontynuację leczenia i rehabilitacji po wypadku, który zdarzył Ci się podczas podróży zagranicznej i gdy leczenie z tego powodu rozpoczęło się poza Polską. Pokryjemy koszty leczenia, wizyt lekarskich, badań – do 5000 zł łącznie, w tym – koszty rehabilitacji do 500 zł.

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ (OC) W ŻYCIU PRYWATNYM

Wydatki na pokrycie kosztów szkód, które nieumyślnie Ty lub Twoi podopieczni (w tym np. pies) wyrządzicie innym osobom, mogą być bardzo wysokie. Dlatego wybierz ubezpieczenie OC. Dzięki temu poszkodowany dostanie od nas odszkodowanie, a Twoje finanse pozostaną nienaruszone.

Przykładowe sytuacje, w jakich działa nasze ubezpieczenie:

 • Twój pies podczas spaceru kogoś ugryzie,
 • podczas wakacyjnego wyjazdu Twoje dziecko zniszczy stolik w pokoju hotelowym,
 • niechcący na stoku narciarskim wjedziesz w innego narciarza i złamiesz mu nogę,
 • dron o masie do 1 kg, którym będziesz nawigować, wyrządzi komuś szkodę.

UBEZPIECZENIE BAGAŻU PODRÓŻNEGO

Otrzymasz wsparcie finansowe, gdy Twój bagaż podróżny (np. walizka, plecak wraz zawartością, rower, wózek dziecięcy) zaginie, zostanie skradziony w wyniku włamania do pokoju hotelowego czy kwatery lub nie zostanie dostarczony na czas z lotniska w kraju, który jest celem Twojej podróży.

UBEZPIECZENIE SPRZĘTU SPORTOWEGO

Aby ubezpieczyć sprzęt sportowy, który zabierasz za granicę, rozszerz zakres naszej ochrony o amatorskie uprawianie narciarstwa albo snowboardingu lub sporty wysokiego ryzyka. Wypłacimy Ci odszkodowanie, gdy sprzęt, który należy do Ciebie, zostanie skradziony, zagubiony lub zniszczony w wyniku zdarzenia losowego, wypadku czy akcji ratowniczej.

Ubezpieczamy:

 • narty (z wiązaniami, butami i kijami narciarskimi) do uprawiania wszelkich odmian narciarstwa,
 • deski (z wiązaniami i butami) do uprawiania wszelkich odmian snowboardu,
 • deski (ze statecznikiem – finy i smyczą – leash) do uprawiania surfingu,
 • deski (z masztem, żaglem i trapezem) do uprawiania windsurfingu,
 • deski (z latawcem, barem i trapezem) do uprawiania kitesurfingu,
 • specjalistyczny sprzęt do nurkowania: ABC nurkowe (maska, fajka, płetwy), butla i zestawy butlowe, automat oddechowy, kompensator pływalności (jacket) do regulacji/kontroli pływalności, system balastowy, skafander nurkowy mokry lub suchy, komputer nurkowy, głębokościomierz, manometr.

MOTO ASSISTANCE

Zorganizujemy i opłacimy pomoc assistance w razie awarii Twojego pojazdu (także wypożyczonego kampera) lub wypadku drogowego podczas podróży zagranicznej. Zapewniamy (do łącznej sumy 5000 zł) m.in:

 • holowanie do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi lub do miejsca, które wskażesz – do 100 km,
 • dostarczenie paliwa do 500 zł (Ty pokrywasz koszt paliwa),
 • pojazd zastępczy na czas naprawy (klasa A–B) – do 3 dni,
 • zakwaterowanie na czas naprawy – do 1000 zł, do 3 dni.

ZNIESIENIE KOSZTÓW UDZIAŁU WŁASNEGO W WYNAJĘTYM SAMOCHODZIE

Jeśli poniesiesz wydatki na naprawę wynajmowanego auta (np. w związku z wypadkiem drogowym), zwrócimy Ci kwotę do wysokości udziału własnego określonego w umowie najmu. Suma ubezpieczenia w tej sytuacji wynosi 5000 zł na jedno i wszystkie zdarzenia objęte ochroną, w tym szkody niepowodujące unieruchomienia samochodu do równowartości 2000 zł. Pamiętaj, że każda wypłacona kwota odszkodowania pomniejsza sumę ubezpieczenia do momentu jej wyczerpania.